Stahujte videa z archivu českých TV stanic

old-29847_150Tento návod je zejména pro uživatele Linuxu. Na Windowsu by mohl sice fungovat také, nicméně nebude zřejmě fungovat korektně díky požadavkům a nastavení utility. Tahle utilita umožňuje stahovat videa z archivu českých TV stanic. Konkrétně iVysílání, Prima Play, BarrandovVoyo. U služby Nova plus není alespoň zatím stahování možné.

Prvním krokem, který je nutné udělat je stáhnout soubor tv-dl a doinstalovat závislosti, tedy programy nutné pro správný chod utility. Konkrétně Python ve verzi 3.2 a novější a rtmpdump. Instalaci provedete v terminálu následujícím způsobem:
sudo apt-get install python
sudo apt-get install rtmpdump

Dalším krokem je používání utility. Rozbalte stažený soubor do vybrané složky (například do složky home) – rozbalenou složku tv-dl master můžete přejmenovat na vámi přijatelnější název. Poté se přesuňte v terminálu do této složky příkazem cd.

cd tv-dl master

Poté už stačí jen samotný příkaz ./tv-dl URL. Například
./tv-dl http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/214411058040625
a počkat až se zvolené video stáhne. Videa se stahují ve formátu flv a najdete je tam, kde jste soubor rozbalili. Ve výchozím stavu tedy ve složce tv-dl master.

Utilita ale nabízí i několik dalších možností a vše najdete v souboru README.md. Jen podotknu, že utilita automaticky stahuje videa v nejvyšší možné kvalitě. Pokud ale chcete video v nižší kvalitě použijte tento krok. Ještě dodám že přes utilitu můžete stáhnout i titulky pokud jsou k dispozici. Nicméně jsem měl problémy s češtinou kdy se některé znaky nezobrazovaly správně.
./tv-dl -q list http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/214411058040625
Tímto krokem si zobrazíte možnosti videa. V levém sloupku uvidíte hodnoty pro zadání a v pravém vysvětlivky dané hodnoty. Pokud tedy budete chtít video o velikosti 288p použijte tento příkaz:
./tv-dl -q 288p http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/214411058040625

Místo hodnoty -q můžete použít například -m pro vypsání dostupných videí (bonusů) a -o pro výstupní soubor.  Tento parametr použijte pokud nechcete aby se video stáhlo v původním názvu ve formátu pořad_stanice_datum_formát-videa_velikost.tlv (v našem případě InterviewCt24CT24-250614-MP4_288p.flv) Pokud chcete tedy vlastní název napište -o název.formát například -o Interview.avi.

Na závěr ještě uvedu, že lze použít také parametr -g (./tv-dl -g URL), který napíše URL videa, které pak lze vložit do prohlížeče Totem (klávesová zkratka CTRL+L). Získaná adresa mi ale nefungovala u iVysílání, ale například u Prima Play s tím nebyl problém.

Foto: Pixabay

1 0

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Stahujte videa z archivu českých TV stanic

  1. Pingback:Grabuj.cz - Online nahrávání z televize | DanielČermák.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *