Reklama v Chrome

Dnes jsem si na zive.cz přečetl článek který se týkal reklamy v prohlížeči Google Chrome

Pročetl jsem si i diskuzi k článku, jelikož jsem očekával že hodně lidí bude proti této malé reklamě, kterou většina ani nepostřehne nebo je to nebude nijak obtěžovat blikáním, přehráváním hudby, mluveným slovem atd. Přesto se ale najdou tací kteří by prohlížeč kvůli této reklamě odinstalovali a přešli ke konkurenci, přišlo mi ale zajímavý že například v Gmailu reklama nikomu nevadí.

Reklama by měla být vidět jenom při otevřením prázdnýho panelu kde se skrývají aplikace nebo nejoblíbenější stránky kde je otázka pár sekund než člověk otevře aplikaci nebo stránku kterou chce a reklamu ani nepostřehne.

Je pravda že reklama jde skrýt například doplňkem „AdBlock“ ale i bez toho se dá snadno přehlídnout.

Nějak ale nechápu jak tohle může někomu vadit ale weby jako Centrum, Seznam, atd. kde se to reklamou doslova hemží jim nevadí. 😀 Předpokládám, že po zavedení reklamy všem sice možná odejde nějaká desetina procenta ale většina lidí bude Chrome dál používat i s reklamou.

Na druhou stranu si nemyslím, že by Google měl nějak málo peněz aby musel reklamu cpát do všeho, ale nějak vydělat musí a tohle je jeden z těch lepších způsobů, v horší variantě mohl být prohlížeč třeba placenej, což ale nelze vyloučit v budoucnu že se neobjeví třeba balíček, který těm, co si objednají u googlu třeba větší úložiště dat za menší obnos (tuším okolo 300 korun ročně a výš) touto koupí odstraní z prohlížeče, který je svázán s účtem Google onu reklamu. Navíc ti kterým to vadí, můžou být rádi, že se reklama neobjeví na všech stránkách v nějakým bočním panelu který by třeba 1× za hodinu na 30 sekund vyskočil a obtěžoval uživatele víc než tohle 😀

0 0

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *