Recenze aplikace Cyanax – Alarm Clock

 
Dnes jsem v Google play objevil aplikaci Budík od vývojáře Cyanax, který vyvíjí například aplikace jako BMI kalkulačka, či HIIT – interval cvičení. Aplikace na buzení je zdarma, ale omezená o některé pokročilejší funkce jako cloud zálohu přes Dropbox, nebo roční upozornění (například na nějaké výročí, narozeniny atd.) a obsahuje malý proužek reklamy. Nicméně free verze nabízí oproti jiným budíkům několik funkcí a proto si myslím, že stojí za zmínku. Pokud by, ale někdo měl zájem o plnou verzi aplikaci stojí okolo 20 korun, což je myslím velice příznivá cena.
Nastavení budíků

Nastavení budíků

Budík zvládá vedle běžných režimů buzení, jako rychlý budík nebo buzení na každý den také speciální cyklický budík a časovač. Cyklické buzení je definováno na zvonění každý druhý den s tím, že lze editovat zda chcete budit v každý lichý den, nebo každý sudý. Pokud zvolíte položku jiný ale nikoliv rychlý budík (ten slouží spíše pro snadnější nastavení budíku) můžete si nastavit buzení třeba na každou 3. středu v měsíci.
 

U každého budíku lze vedle klasických funkcí, jako tón budíku nastavit také režim buzení (Matematická úloha, citace, nebo klasické buzení). U matematické
Budík

Budík

úlohy pak lze zvolit obtížnost, u citace naopak režim vyplnění. Další výhodou je postupné zvyšování hlasitosti budíku podle vlastního nastavení nebo počet odložení budíku.
Autoři neopomněli ani na možnost velikosti tlačítka Odložit (velikost tlačítka ukončit buzení je nastaveno na velikost 50 a je dostupná pouze v placené verzi) tuto absenci ale vynahradí například možnost barevného skinu hodin  nebo poloha tlačítek – například odložení buzení v horní části budíku a ukončení budíku dole.
Aplikace nabízí i zobrazení oznámení během hovoru nebo oznámení o zmeškaném budíku. Vývojáři mysleli i na zvonění každou hodinu, ale tuto aplikaci je nutné doinstalovat. Bohužel mi na této aplikaci vadilo že jde nastavit pouze oznamovaní každou hodinu (celou nebo půl) a nebo každých 30 minut) ale nejde nastavit vlastní tn a podobně.
Pokud to tedy shrnu aplikace je velmi povedena a obsahuje spoustu funkcí i ve free verzi. Možná bych uvítal možnost aktivovat například klepnutím na budík v notifikaci automatický přechod na tichý režim, nebo režim offline a po ukončení budíku návrat do klasického režimu tak, jako to umí například Gentle alarm, ale to už je spíše okrajová záležitost. Ale kdo ví, možná tato funkce časem přibude.

Shrnutí:

  • čeština

  • widgety

  • široké možnosti nastavení

  • možnosti změny barev notifikační ikony a vzhledu budíku

  • nelze nastavit automatický přechod do vybraného režimu (vibrace, offline,…) po vykonání nějaké akce – například klepnutí na widget nebo ikonu v notifikacích

  • ne vše je přeloženo do češtiny, ale 80% je dostačující


Edit 1.7.2014: Placená verze byla odstraněna z Google Play

0 0

Sony Xperia Z3 Compact lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *