Nové Mapy.cz od seznamu

Před pár dny vyšla aktualizace nových Map.cz od Seznamu pro Android a iPhone. Aktualizace nabízí stažení mapového podkladu pro prohlížení map bez připojení. Bohužel to je ale jediné plus, které aplikace přináší. Další zdánlivé vylepšení je zjednodušení celé aplikace, což ale vedlo k tomu, že aplikace se stala naprosto nepoužitelnou. Zatím co předešlá verze měla velikost pro stažení asi 2MB, obsahovala uživatelské menu, nastavení, tlačítka pro zoomování, vyhledávání trasy a podobně, po updatu již mapy zabírají necelých 9MB a najdeme tu pouze tlačítko pro zobrazení míst v okolí nebo pro přepnutí mapového podkladu.
 
Pokud by někdo chtěl naplánovat trasu nikoliv z místa kde se nachází ale z libovolného, musí toto místo nejprve najít buď ručně, nebo použít vyhledávání. Poté podržet nalezené místo (zobrazenou bublinu) a poté co vyskočí informace o daném místě zvolit na konci popisu tlačítko Naplánovat trasu (pokud na bublinu jen klepnete, zobrazí se popis místa ale bez tlačítka pro plánování trasy). při samotném plánování je pak na výběr trasa pro cyklisty, chodce nebo automobily. Pokud zvolíte automobil, pak vás aplikace navede přes placené úseky aniž by bylo možné tohle nějak vypnout (neexistuje menu ani nastavení). Nic na tom nemění ani fakt že přes dálnici je trasa o několik kilometrů delší.
 
Konkrétně trasa Velké Opatovice – Jihlava: Bez použití placených úseků a dálnice je trasa dlouhá 110km. S použitím dálnice D1 přes Brno, kterou nabízí aplikace od Seznamu je trasa dlouhá 142km. Dalším problémem je zoomování. Dříve to šlo jednoduše klepnutím na plus nebo mínus, nyní se musí použít obě ruce aby bylo možné mapu zvětšit, ovšem zmenšit ji nejde. Seznam si zřejmě neuvědomuje co znamená zjednodušit aplikaci. Pokud by využíval funkci, která byla dostupná v předchozí verzi (zlepšování aplikace) a sledoval co uživatelé vlastně s mapami dělají, nebo sledoval reakce uživatelů, pochybuji že by odsranil všechny funkce kvůli kterým se mapy většinou používají a buď je obtížně skryl nebo je smazal úplně. Zjednodušit znamená nabídnout hojně používané fuknce ve viditelné části, nebo je schovat pod menu (pokud by nechtěli aby ikony zabírali moc místa), nikoliv odstranit vše a nechat jen 2 funkce které jsou dostupné přímo z mapového podkladu.
 
Pokud by někdo chtěl provést downgrade jako já, na verzi 1.1.3, může stáhnout aplikaci na tomto odkazu http://ubuntuone.com/3HjuieViSZxKTUlYml3w4Q Bohužel jsem nenašel novější verzi, ale tahle alespoň na Androidu 2.3.7 funguje bez problémů.
 
0 0

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *