Jak Tipsport (ne)maže osobní údaje

Před více než rokem, jsem na stránkách Tipsport.cz provedl registraci. Tu jsem ale následně nedokončil, protože na pobočce zrovna seděl někdo, kdo registraci z internetu neuměl dokončit. A protože se mi nechtělo jezdit na jinou pobočku, registrace propadla, pak jsem se přestěhoval a díky tomu se mi změnila adresa i číslo občanského průkazu. Když jsem chtěl registraci dokončit později, bylo mi řečeno že to nejde, protože mám jiný číslo OP, adresu a že to prostě dokončit nejde a že mám požádat o výmaz údajů a provést novou registraci. To jsem tedy udělal a 24.10.2013 jsem napsal na technickou podporu že žádám o výmaz všech svých osobních údajů z databáze podle platného zákona na ochranu osobních údajů. Na to mi duhý den napsala technická podpora že mám registraci dokončit na pobočce. Tím začal maraton e-mailů na technickou podporu, kde nakonec po 4. urganci 25.10. napsali, že  osobní údaje na moji žádost vymazali.
 
Člověk by si tedy řekl, že by mohl provést onu novou registraci a tady začaly opět problémy nejdříve mi to napsalo že moje uživatelské jméno je již obsazeno (chápu nebylo smazáno – nejedná se o osobní údaj. Nakonec ale vyřadili i toto). Použil jsem tedy jiné uživatelské jméno a vyskočilo na mě že moje osobní údaje již mají uloženy, abych dokončil registraci na pobočce (jak mohou mít uloženo něco co tvrdí že vymazali?), kontaktoval jsem tedy opět technickou podporu.
 
Na můj dotaz jak je to možné mi odepsali, že osobní data skutečně vymazali 25.10. a abych poslal e-mail s onou chybou. To jsem učinil (včera kolem 15. hodiny) a na to mi dnes odepsali že jsem se registroval týž den (31.10.2013) ve 13:22 a že proto to nejde, protože jsem použil stejné jméno a datum narození. Co na tom že technickou podporu kontaktuji již týden a řeším s nimi že to stále nejde. A co na tom, že pokud by byla pravda co tvrdí (jakože není) nemohl by se registrovat nikdo se shodným jménem nebo stejným datem narození pokud již toto je registrováno.
 
Jen mimochodem v těch 13.22 jsem se skutečně registroval, na stejné jméno a datum narození, ale použil jsem smyšlený e-mail a telefonní číslo a světe div se, objevila se mi stránka že mi na e-mail poslali odkaz pro dokončení registrace. Jak je to ale možné, když se nelze registrovat na stejné jméno a datum narození? Asi proto, že Tipsport váže registraci na e-mail a telefonní číslo a data prostě nevyřadil jak tvrdí.
 
Takže jsem opět toto sdělil technické podpoře že prostě lžou (buď úmyslně a nebo nevědí co píší), protože to co píší není pravda.  Doložil jsem několik screenů že ten problém s registrací už byl  ještě před 31.10. takže “falešná” registrace na tohle jednoduše nemá vliv.
 
Na to mi Tipsport odepsal strohou větu – Je mi líto, ale tím, že už jste znova registrovaný, nemůžeme prověřit Vaše tvrzení. Děkujeme za pochopení. a komunikaci ukončil. Respektive opakuje dokola stejnou větu, že se registrace váže na jméno a datum narození. Nedokážou ani přijmout fakt, že registrace nebyla dokončena kliknutím na onen odkaz v e-mailu a tak vlastně ani neproběhla.
 
Pokud to tedy shrnu, Tipsport nejen, že nevymazal údaje jak tvrdí, ale ještě lže když tvrdí opak.  O to horší je že lze lehce dokázat, jak lžou a snaží se aby to vypadalo že chyba je na straně zákazníka.
 
4 0

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *