Grabuj.cz – Online nahrávání z televize

Před pár týdny jsem uvedl návod, jak lze stahovat pořady z archivu českých stanic, který sice není pro většinu uživatelů, ale hlavně neřeší řadu pořadů, které televize na internet nedávají. Pro tento případ tu je již nějaký ten pátek služba Grabuj.cz, která řeší právě tento problém.

Služba Grabuj.cz umožňuje zcela legálně nahrávat oblíbené pořady volně dostupných českých stanic prostřednictvím DVB-T. K dispozici tak jsou všechny programy České televize, Primy, a Novy (s výjimkou Nova Sport), Barrandov, ÓČKO a Relax. TV program je k dispozici na 14 dní a uživatelům je umožněno nechat nahrát až 20 pořadů bez ohledu na délku.

Grabuj.cz - TV program

Grabuj.cz – TV program

Pořady je na Grabuj.cz možné nahrávat souběžně takže není problém nahrávat ve stejný čas z více TV stanic. Po dokončení a zpracování pořadu (což může trvat od pár minut do několika hodin – podle zatížení serverů) přijde uživateli e-mail a v uživatelském rozhraní služby si lze daný pořad stáhnout do počítače. Stahování není nijak omezeno a tak rychlost záleží pouze na rychlosti internetového připojení. V uživatelském rozhraní lze pořady rovněž smazat, aby nedošlo k zaplnění limitu a šlo i nadále pořady nahrávat. Výhodou je, že se nahrávky nesmažou dokud je nesmažete sami.

Grabuj cz - Seznam nahrávek

Grabuj cz – Seznam nahrávek

Podmínkou registrace je nutnost odsouhlasit, že je uživatel, či domácnost, plátcem koncesionářských poplatků, čímž je užívání služby, stejně jako samotné Grabuj.cz  zcela legální. Služba je navíc vázána pouze pro občany ČR  Proto je při vytváření účtu vedle e-mailu (kterým se budete přihlašovat) nutné vyplnit také telefonní číslo na které přijde aktivační kód bez kterého není možné službu plně používat.

Grabuj cz - Hlavní stránka

Grabuj cz – Hlavní stránka

V nastavení služby je možné vybrat několik režimů kvality nahrávání konkrétně MPEG2MPEG4MPEG2 je výchozí režim a pořady jsou díky tomu rychleji zpracovány. U druhé možnosti MPEG4 je na výběr 9 možností kvality obrazu. Grabuj.cz myslí i na zpoždění pořadu. Nahrávání začne tedy v určený čas (například 20:00) a ukončí se 20 minut po plánovaném konci pořadu. Pokud bude tedy pořad začínat například o 10 minut později nepřijdete o konec filmu.

Službu Grabuj.cz lze tedy doporučit každému, kdo nemá možnost nahrávat pořady doma nebo nemůže nahrávat z jiné TV stanice, než kterou sleduje nebo je pro něj tato služba přijatelnější. Registrovat se můžete na tomto odkazu.

Sony Xperia Z3 Compact lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Grabuj cz - Registrace

Grabuj cz – Registrace

Aktualizováno 29.11.2014:

Služba Grabuj.cz pozastavila ke dni 26.11.2014 provoz. Více se dozvíte zde, nebo na hlavní stránce Grabuj.cz.

Zdroj: Úvodní fotografie – PixaBay.com

2 0

Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

2 reakce na Grabuj.cz – Online nahrávání z televize

  1. Pingback:Co je nebo není TV4YOU? | DanielČermák.eu

  2. Pingback:Grabuj.cz pozastavilo provoz | DanielČermák.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *