Google zpřístupnil sekci Filmy. Ceny ale nepotěší

Google opět pokračoval v rozšiřování své služby FilmyGoogle Play a v pátek 20. června vedle několika dalších zemí dočkala této služby i ČeskáSlovenská republika. Služba nabízí spoustu výhod a snad by se nenašly žádné nevýhody s vyjímkou vysokých cen u některých titulů. Navíc u všech filmů chybí český dabing a u některých i české titulky (jako například film 2012).

Popis služby

Filmy lze zapůjčit nebo zakoupit jak v klasické SD verzi tak i v HD verzi, za kterou si ovšem musíte připlatit. U zařízení která HD přehrávání nepodporují jste na tuto skutečnost upozorněni, stejně tak pokud se rozhodnete zakoupit nebo zapůjčit film, který nemá české titulky ani dabing (upozornění mnajdete pod tlačítky pro zakoupení/vypůjčení filmu). Navíc pokud si film zapůjčíte máte 30 dní na přehrání filmu, po této době vám licence propadne. Od spuštění filmu pak běžří 48 hodin, během kterých můžete film znovu zdarma spustit.

2012

Upozornění na chybějící češtinu

Výhodou je možnost sledování filmů na PC či notebooku a hlavně také na mobilních telefonech a tabletech. Nevýhoda je nutnost připojení k internetu, což je trochu nepraktické pokud se chce někdo dívat na film když cestuje a podobně a není v dosahu Wi-Fi sítě. Nicméně na zařízeních s OS Android je možné film uložit do paměti telefonu a pak je možné přehrávání i bez připojení k internetu.

studia

Přehled filmových studií

Další výhodou je možnost rozkoukat film na jednom zařízení a pokračovat v jeho sledování na jiném. Není tedy nutné ručně hledat místo kde jste film přerušili. Problémy ovšem nastávají (alespoň podle diskuzí, které jsem pročítal) u zařízení Chromecast, který nezobrazuje titulky a film tak je pouze v původním znění.

Ceny

Bohužel u hodně titulů jsou ceny vysoké oproti konkurenčnímu Topfun.tv a dalším podobným službám, nicméně tu lze najít novinky, které u nás jiné české služby nenabízí. Navíc Google vychází z původní ceny v dolarech, kterou pak přepočítává, takže lze doufat, že budou ceny v budoucnu sníženy na přijaatelnější ceny a budou u filmů doplněny i české filmy a přibudou i filmy s dabingem.

Pokud bych srovnal například film Lego příběh (2014) ten Google nabízí za 380Kč v SD verzi a za 470Kč v HD verzi. Zapůjčení je pak za 110Kč (SD) a 140Kč(HD).  Při zakoupení filmu v obchodě vás ale tento film přijde na 199Kč na DVD a v případě Blu-Ray je cena 539Kč. Je tedy vidět, že zatímco u Google vyjde HD verze levněji u SD verze je výhodnější zakoupit klasické DVD, kde samozřejmě nechybí bonusy jako ukázky vzniku filmů a podobně. Navíc je jak u DVD tak i u Blu-Ray zvuk v kvalitě 5.1, zatím co Google nabízí zvuk pouze 2.0 nehledě na to že Google nabízí pouze české titulky nikoliv dabing.

Sony Xperia Z3 Compact lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nicméně se jedná jen o absolutní novinky, kde lze vyšší cenu očekávat. U starších filmů narazíte na cenu například 10 korun, jako u již zmíněného filmu 2012 (2012). Z nepochopitelných důvodů ale nelze některé filmy zapůjčit. Jedná se sice o levnější filmy ale i tak, by se u filmů v hodnotě 80 korun a výše mohlo nabízet zapůjčení.

Bude tedy zajímavé sledovat, zda Google zareaguje a nasadí přívětivější ceny jako u služby Hudba Google Play a bude tak schopen konkurovat ostatním službám. Zatím to s cenami vypadá tak, že moc lidí k přechodu na Filmy Google Play z úložišť, kde lze filmy stáhnout zdarma nepřesvědčí. A zřejmě ani ty, kdo  by si rádi film zaplatili. Pokud je totiž kvalita filmu nižší, než na jiných nosičích (zvuk, obraz, absence bonusů atd.) za vyšší ceny, spoustu potencionálních zájemců to odradí.

U starších titulů sice Google konkurovat může, ale ty tolik na odbyt narozdíl od premiér nejdou díky tomu že buď jsou slabší, nebo jsou již díky televizím okoukány tak, že pak lidé nemají potřebu film ještě platit, nebo jej již jednoduše mají zakoupen.

0 0

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

2 reakce na Google zpřístupnil sekci Filmy. Ceny ale nepotěší

  1. Spider říká:

    Kde jsou ty doby kdy se DVD dávala k Blesku..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *