50 nejlepších seriálů všech dob – III. část

24. Městečko Twin Peaks – Twin Peaks (1990 – 1991, 30 epizod)

Twin PeaksKdo je vrah a kdo je obětí milostné vášně nebo pouhé náhody? Slavný americký seriál o záhadách a tajemstvích jednoho maloměsta. Malé americké městečko Twin Peaks je na první pohled normální, ale… Po smrti mladé Laury Palmerové přijede její vraždu objasnit agent Cooper. Jeho vyšetřování však vede k temné pravdě. Seriál od kultovního režiséra Davida Lynche.

Nejlepší epizoda

Epizoda devětadvacátá (22. díl, 2. série) – Při volbě Miss unese Earl AnnieCooper se pro ni vydává do Černého vigvamu. AndrewPetem si jdou do banky pro tajemství skříňky – což skončí tragicky pro ně i pro Audrey, která se mezitím přece jen sblížila s Jackem. Leo pravděpodobně zahyne v Earlově chatrči, Bena Horna nešťastnou náhodou smrtelně poraní doktor Hayward, otec Donny. EdNorma se chtějí vzít – když vtom Nadine opět přijde k rozumu. Lucy si za otce svého dítěte vybere Andyho.

Věděli jste, že…

Postava Boba vznikla velmi bizarně, kdy Lynch natočil scénu, jak stojí Frank Silva v pokoji Laury Palmer u postele, aniž by měl s postavou zvláštní úmysl? Když pak točil scénu, kdy Sarah Palmer sedí a kričí, všimnul si, že se mu do záběru dostal stejný odraz Silvy v zrcadle. Tak nějak vznikla tajemná postava Boba

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *