50 nejlepších seriálů všech dob – III. část

30. Dexter (2006 – 2013, 96 epizod)

DexterDexter Morgan pracuje u policie jako odborník na krevní skvrny. Díky jisté události v jeho dětství je však psychicky narušen a touží po zabíjení. Jeho touhu po krvi se dařilo usměrňovat jeho adoptivnímu otci, který pracoval jako policista. Dexter se naučil ovládat a stal se soudním znalcem a stejně jako on pracuje u policie i jeho nevlastní sestra. Stále má své choutky a po smrti otce je pro něj všechno složitější. Přestože nechová k nikomu žádné city, své oběti si pečlivě vybírá z řad kriminálníků, sociopatů a dalších zabijáckých stvůr, kterým se podařilo zákon obelstít.

Nejlepší epizoda

Volání krve – Born Free (12. díl, 1. série) – Dextrův mozek zaplavily myšlenky o mrtvé matce a její vraždě. Je jasné, že mu Rudy zanechal stopu doma, a tak zjišťuje, že má být tam, kde se narodil, tedy v přístavu. DoakesoviLaguertové dojde, že byl Angel pobodán kvůli tomu, že byl blízko pravdě. Jediný, kdo o tom kromě Masuky věděl, byl Rudy. Doakesovi je divné, že se Deb po odchodu ještě neozvala, ale Laguertová ví, že by se na vyšetřování nikdy nevykašlala…

Věděli jste, že…

V rámci uvedení seriálu v České republice rozjela televizní stanice Prima Cool, která seriál vysílala, propagační akci, při které roztroušila po Praze stopy krve, v pytlích zabalená falešná lidská těla apod.?

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *