50 nejlepších seriálů všech dob – II. část

32. Babylon 5 (1994 – 1998, 110 epizod)

Babylon 5Seriál vypráví o vesmírné stanici Babylon 5, dlouhé 9 kilometrů, která obíhá kolem planety Epsilon 3. Stanice je místo, kde se mají setkávat různé civilizace, aby dojednaly obchody, mírové smlouvy a podobně. Stanice byla postavena jakožto poučení se z války s minbary, kteří málem vyhladili Zemi (ale těsně před vítězstvím se vzdali naprosto bez důvodu) a měla podobným konfliktům do budoucna zabránit.

Jenže jak již název stanice napovídá, stanice je již pátou svého druhu. První tři byly totiž zničeny a čtvrtá unesena. Babylon 5 byl uveden do provozu roku 2256 a náš příběh začíná v roce 2258. Stanici drží pod palcem Pozemská Aliance (seskupení států, které na Zemi existují). Pojme 250 000 obyvatel a denně sem přilétají tisíce bytostí za obchodem a zábavou.

Nejlepší epizoda

Do ohně – Into the Fire (6. díl, 4. série) – Masivní flotila, čítající tisíce lodí desítek druhů se vydává k planetě Coriana 6. Bylo zjištěno, že tento svět bude dalším cílem Vorlonů. Sheridan se postará o to, aby na toto rande-vous dorazili také Stíny. Přidávají se i další z Prvních, které Lorien pomohl najít. Velká bitva je na spadnutí. Mezitím, Londo Mollari jako jmenovaný prozatímní předseda centaurské vlády udělá razantní krok. Protože se k Centauri Prime blíží vorlonská flotila, Mollari se rozhodne zlikvidovat Stíny, které sem přivedl Cartagio.

Věděli jste, že…

Rozpočet na jednu epizodu byl zhruba 800 000 amerických dolarů? Pro představu ve stejné době vysílaný Star Trek: Hluboký Vesmír Devět (1993) měl rozpočet na díl 1,6 milionů.

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na 50 nejlepších seriálů všech dob – II. část

  1. Pingback:50 nejlepších seriálů všech dob – IV. část | DanielČermák.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *