50 nejlepších seriálů všech dob – I. část

50. Quantum Leap (1989 – 1993, 97 epizod)

Quantum LeapTeorie říká, že člověk je schopný cestovat v čase jen tehdy, pokud v ní opravdu žil. Z ní vychází i Dr. Sam Beckett (Scott Bakula), který vede elitní skupinu vědců pracujících na přísně tajném projektu, nazvaném Kvantový skok. Pod hrozbou, že přijde o finanční podporu, Sam předčasně vstoupí do akcelerátoru a zmizí. Když se probere, ocitne se v minulosti, postižený částečnou amnézií a v těle, které není jeho. Naštěstí je schopný navázat kontakt se svým časem pomocí Ala (Dean Stockwell), provozovatele projektu, objevujícího se v podobě hologramu, který vidí a slyší pouze Sam. Uvězněn v minulosti skáče Sam ze života do života a napravuje věci, které by jinak špatně skončily, vždy věřící, že tentokrát bude jeho další skok skokem domů.

Nejlepší epizoda

V 5. dílu 3. série s názvem Boogyman se Sam potká se Stephenem KingemSatanem. Na Halloween skočí Sam do těla romanopisce gotického hororu a musí tak vyřešit dvě nevysvětlitelné vraždy, aniž by byl kdokoliv jiný zavražděn.

Věděli jste, že…

V seriálu měla existovat epizoda, která bohužel nebyla nikdy vyrobena? Sam měl skočit do těla Thomase Magna – více známého jako Magnum P.I.

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

2 reakce na 50 nejlepších seriálů všech dob – I. část

  1. Pingback:50 nejlepších seriálů všech dob - II. část | DanielČermák.eu

  2. Pingback:50 nejlepších seriálů všech dob – III. část | DanielČermák.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *