Quickoffice – aplikace, kterou Google nedomyslel


Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/73477/virtual) in /data/web/virtuals/73477/virtual/www/domains/danielcermak.eu/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 433

Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/73477/virtual) in /data/web/virtuals/73477/virtual/www/domains/danielcermak.eu/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 459
QuickOfficeVyzkoušel jsem novou aplikaci Quickoffice, kterou před více než rokem koupil Google a nyní přišel s její aktualizací. Aplikace je nyní zdarma a navíc Google přidá každému 10GB prostoru, pokud se přes tuto aplikaci přihlásí ke svému Google účtu. Bohužel mi přijde že toto jsou asi jediné výhody používání této aplikace. Aplikace je rychlá a rychle se načítá i obsah Google Drive, ale pokud chci například dříve vytvořený a nahraný soubor upravit načte se pouze v PDF bez možnosti úprav. V PDF se soubor také stáhne na disk takže jej není možné upravovat ani potom.  Což je ze strany Googlu, který tuto aktualizaci připravoval docela nepochopitelné.
Jediné plus je, že aplikace narozdíl od Google Drive  dokáže na disku telefonu otevřít soubory vytvořené balíkem Microsoft Office tedy tabulky, dokumenty a prezentace. Ani tady ale není zobrazení ideální, což ale bývá u podobných kancelářských balíků pravidlem. Bohužel z aplikace zmizela podpora úložišť jako Dropbox a další, a podpora Google Drive  je nepoužitelná, takže nezbývá než si soubory k editaci do telefonu stáhnout nějak jinak. A nebo rovnou používat jinou aplikaci. Pokud někomu stačí úprava a vytváření souborů pouze v rámci Google Drive, může  používat aplikace Disk, Docs Viewer, nebo některou z placených služeb (osobně doporučuji OfficeSuite která v placené verzi nabízí editaci a tzvorbu dokumentů, v bezplatné slouží jen jako prohlížeč.
Celá aplikace působí dojmem jako by Google spěchal s vydáním ať aplikace vypadá jak chce a neřídil se tím, jak by aplikace měla vypadat. Navíc (jak je u Google zvykem) je nemožné kontaktovat vývojáře nebo odeslat zpětnou vazbu, takže nezbývá než čekat až Google vydá aktualizaci, ale otázkou je kolik lidí bude ochotných čekat a kolik lidí zvolí jinou možnost jak stahovat a upravovat soubory z Google Drive. Už teď se v recenzích aplikace objevují negativní komentáře právě díky načítání dokumentů v PDF. Kdo by měl ale zájem aplikaci vyzkoušet, nebo měl zájem o 10GB zdarma, může stahovat z odkazu níže. 10 GB zdarma je jen na 2 roky (poté bude navýšení odebráno) a přidělení může trvat několik týdnů.
The app was not found in the store. 🙁
0 0

Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Quickoffice – aplikace, kterou Google nedomyslel

  1. Pingback:Aplikace QuickOffice končí | DanielČermák.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *